Ciekawe gry planszowe na jesienne wieczory

Gry planszowe od dłuższego już czasu cieszą się sporym uznaniem wśród osób w różnym wieku. Nic więc w tym dziwnego, że na rynku co rusz pojawiają się nowe, ciekawe propozycje dla graczy.

Większość z nich z powodzeniem sprawdzi się dla całej rodziny, jak również na spokojny wieczór we dwójkę.

Przykłady ciekawych gier planszowych

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier planszowych z pewnością stanowi Monopoly (kiedyś znana również jako Eurobiznes), w którym buduje się swoje własne państwa bądź tworzy się swój biznes. Gra jest niezwykle pasjonująca i może trwać naprawdę długie godziny, w szczególności jeśli jest kilku graczy. Na rynku dostępne są różnorodne wersje tej gry, dlatego też każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Fajną grą, która również ma już co najmniej kilka wersji (np. przeznaczona dla dzieci czy wersję imprezową bądź przeznaczoną dla par) jest gra 5 sekund. W ciągu wyznaczonego czasu każdy gracz musi odpowiedzieć na wylosowane pytania – wbrew pozorom część z nich jest stosunkowo trudna i wymaga naprawdę chwili zastanowienia. Dla wszystkich wielbicieli planowania i gier strategicznych z pewnością hitem okaże się gra Catan, w której buduje się i tworzy własną osadę, dbając jednocześnie o jej zaopatrzenie w surowce i współpracę pomiędzy sojuszami. Ta planszówka również doczekała się kilku reedycji, które stanowią uzupełnienie podstawowej wersji i znacząco rozkręcają całą grę.

Wśród znanych już od dawna gier planszowych sporą popularnością cieszą się również klasyczne wersje Scrabbli czy Rummi. Pierwsza z nich polega na tworzeniu wyrazów z posiadanych liter, natomiast druga zapewnia rozgrywkę podobną do karcianego Remika. Bez względu na wybór planszówki jedno jest pewne – są one doskonałym sposobem na jesienną nudę i na wspólnie spędzony czas wraz z rodziną czy grupą najbliższych przyjaciół.

źródło: lifestyle blog ploteczkowo.pl