Oryginalne sposoby na aktywne spędzanie czasu – 6 pomysłów

Wolny czas każdy lubi wykorzystywać inaczej.

Jedni leżą przed telewizorem z pucharkiem lodów, inni czytają książki. Większość społeczeństwa stawia na wypoczynek aktywny, z czego pewna grupa ludzi pragnie przeżyć coś wyjątkowego, wyróżniającego się. Można poznać swoje granice lub sprawić prezent komuś bliskiemu. Aktywność fizyczna powoduje wydzielanie endorfin. Jesteśmy naładowani pozytywną energią i częściej się uśmiechamy.

Niszowe pomysły na aktywność

  1. Dyskoteki z górnej półki, w klubach na które nie każdy może sobie pozwolić. Wejściówka jest bardzo droga albo jest zamknięta lista gości.
  2. Koncert, na który ciężko zdobyć bilet i skakać na nim do utraty tchu. Często takie koncerty wiążę są z jednorazowym wyjazdem za granicę.
  3. Obecnie bardzo popularne zajęcia sportowe, jak pole dance (taniec na rurze) i taniec brzucha. Nie wszędzie można je trenować pod okiem profesjonalnego instruktora, szczególnie w mniejszych miejscowościach.
  4. Spływy kajakowe w malowniczych miejscach, mało uczęszczanych z ekstremalną trasą. Rzeki, kanały, czy jeziora umożliwiają bliski kontakt z naturą. Miejsca z małą ingerencją działalności  człowieka zapewnią różnorodność przeszkód do pokonania. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat spływów kajakowych.
  5. Skok na bungee lub ze spadochronem to atrakcja dla tych, którzy nie boją się wyzwań i kochają adrenalinę. Pasjonat podniebnych wrażeń chętnie skorzysta też z lotu paralotnią, czy samolotem. Nowością jest przygoda Walk in the sky- wjazd windą na dach budynku i zejście po jego ścianie.
  6. Paintball na świeżym powietrzu lub laser tag w zamkniętym pomieszczeniu. Liczy się szybkość i spryt, by pokonać przeciwną drużynę.

Rynek atrakcji jest bardzo bogaty, spełnia oczekiwania wymagających klientów.