rutyna

Czy czujesz, że utknąłeś w swoim życiu? Czy masz wrażenie, jakby świat nagle zamknął się wokół ciebie? Ponadto, czy robisz to samo dzień w dzień? Jeśli to brzmi jak twoje życie, to prawdopodobnie tkwisz w rutynie, bez wyjścia. Tao przynajmniej myślisz- a wyjście ZAWSZE się znajdzie- jak ktoś go szuka.

Wpadnięcie w rutynę może cię przygnębić, zdemotywować lub sprawić, że będziesz egzystował tak, jakby życie było czymś, przez co po prostu przechodzisz bez sensu, ale już dawno przestałeś się nim cieszyć. Stajesz się w ten sposób niewolnikiem własnego umysłu, powoli, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, aż pewnego dnia zastanawiasz się, co Ci się stało i kiedy.

Dla wielu z nas nasze codzienne życie rządzi się jakąś formą rutyny, której nie możemy uniknąć, na przykład chodzenie do pracy 8 godzin dziennie, zabieranie dzieci do szkoły każdego ranka, to jest codzienne życie i rutyna, której w większości nie można zmieniony. Innym powodem rutyny jest bariera bezpieczeństwa; czujemy się komfortowo w naszym życiu i czujemy się w nim bezpiecznie, więc po co się zmieniać?

Jednak czasami rutyna może zacząć nas przygnębiać, pozostawiać w nas poczucie dysocjacji i powodować problemy w związkach, pracy i ogólnie w życiu codziennym, stopniowo stajemy się nieszczęśliwi. To wtedy potrzebna jest zmiana; to jest czas, aby wykopać się z dziury, w której się znalazłeś i zacząć znowu cieszyć się życiem.

Ciekawe informacje publikuje również www.grudziadzinfo.pl – portal, z pomocą którego powstał ten artykuł.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem i wyjść z rutyny.

• Rób co najmniej jedną rzecz każdego dnia, która różni się od Twojej normalnej rutyny, może to być coś tak prostego, jak zrobienie sobie krótkiej przerwy i wyjście na spacer, siadanie, aby przeczytać rozdział książki lub inne hobby lub rozrywka, którą kiedyś lubiłeś .
• Podejmij nowe hobby, upewnij się, że poświęcasz sobie trochę czasu w ciągu dnia, aby po prostu cieszyć się czymś, co lubisz robić.
• Zmień pory posiłków, jedząc coś innego, możesz spróbować innego przepisu lub zamówić inne dania na wynos, spróbować potraw z różnych kultur.
• Wyjdź i poznaj nowych ludzi, możesz to osiągnąć na wiele sposobów, zapisz się na siłownię, klub lub uczęszczaj na zajęcia samodoskonalenia lub zajęcia hobbystyczne.
• Jedź inną drogą do pracy lub, jeśli to możliwe, chodź lub zacznij jeździć na rowerze, to nie tylko przełamie koleiny, w których się znajdujesz, ale także poprawi twoją kondycję.
• Podjąć nowy sport; Istnieje wiele rodzajów sportów, w których znajdą coś dla siebie osoby o bardziej umiarkowanych formach ruchu.
• Każdego dnia rób coś, co zupełnie Ci nie pasuje, zacznij od małych zmian i przechodź do większych.
• Jeśli utkniesz w domu z dziećmi, zmień swoją rutynę w ciągu dnia, nie wykonuj zawsze tej samej pracy o tej samej porze, zmień sposób, w jaki wykonujesz prace domowe.
• Dokonuj drobnych zmian w domu lub miejscu pracy.
• Pozbądź się bałaganu w domu lub miejscu pracy; to zaskakujące, jak bycie otoczonym przez bałagan może cię przygnębić.